Dell Inspiron 3670 – dane techniczne, recenzja, czy warto?
Spis treści:
Oferowane konfiguracje sprzętowe zostały zestawione w taki sposób, by swój zestaw znalazły małe i średnie firmy, profesjonaliści, a także użytkownicy domowi. Co ważne, dostępne maszyny są zróżnicowane pod względem najważniejszych podzespołów. Oczywiście wpływa to również na ceny poszczególnych modeli.
Polecane komputery
Dell Inspiron 3670 – dane techniczne
Dell Inspiron 3670 – dostępne konfiguracje
O tym, że mamy do czynienia z serią o bardzo uniwersalnym charakterze świadczy przede wszystkim to, że jesteśmy w stanie dobrać najważniejsze podzespoły. Komputery różnią się procesorami, kartami graficznymi, dyskami twardymi, a nawet pamięcią RAM.
W tańszych konfiguracjach montowane są kości typu DDR4, o taktowaniu wynoszącym 2400 MHz. Jeśli zainwestujemy nieco więcej, możemy zakupić sprzęt z pamięcią o taktowaniu równym 2666 MHz. Najczęściej spotykane są modele dysponujące od 4 do 16 GB RAM. Taka wartość okażę się wystarczająca do obsługi programów biurowych, profesjonalnych, multimedialnych, a także gier komputerowych.
Kilka możliwości wyboru związanych jest także z procesorami. W komputerach Dell Inspiron 3670 montowane są przede wszystkim modele Intel Core najnowszej, ósmej generacji. Wykorzystują one zwiększoną ilość rdzeni i wątków, toteż dobrze sprawdzają się podczas obsługi szczególnie wymagających programów.
Najwięcej możemy spodziewać się po układzie Intel Core i7-8700. Ten sześciordzeniowy i dwunastowątkowy procesor wyróżnia się częstotliwością taktowania na poziomie 3200 MHz w trybie bazowym i maksymalnie 4600 MHz w trybie turbo. To wystarczająco, by mieć pewność, że układ bardzo dobrze sprawdzi się wówczas, gdy potrzebna będzie zwiększona moc obliczeniowa. Uzupełnieniem specyfikacji będzie w tym przypadku pamięć podręczna o pojemności 12 MB.
Spore możliwości procesora potwierdzają rozmaite testy wydajnościowe. Warto przeanalizować chociażby te przeprowadzone na platformie Cinebench R15. W trybie jednowątkowym uzyskał on średni wynik na poziomie 192 punktów, natomiast w trybie wielowątkowym aż 1178 punktów. Są to bardzo dobre rezultaty.
Kolejnym procesorem montowanym w komputerach Dell Inspiron 3670 jest Intel Core i5-8400. W tym przypadku mamy do czynienia z układem sześciordzeniowym i sześciowątkowym. Jego taktowanie mieści się w przedziale od 2800 MHz do maksymalnie 4000 MHz. Do tego dochodzi 9 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Co prawda procesor zapewnia nieco niższą wydajność niż model i7-8700 (wyniki w Cinebench R15 kolejno 161 i 954 punkty), jednak jego wydajność również gwarantuje bezproblemową obsługę wielu programów.
W komputerach najtańszych znajdziemy natomiast czterordzeniowy i czterowątkowy układ Intel Core i3-8100, którego taktowanie wynosi 3600 MHz. Zapewnia przyzwoite osiągi, co potwierdzają wyniki testów Cinebench R15. W trybie jednowątkowym jego średnia wyniosła 154 punkty, a w wielowątkowym 616 punktów.
Skoro wybraliśmy już pamięć RAM i procesor, przyszła kolej na kartę graficzną. Najtańsze komputery korzystają wyłącznie z jednostki zintegrowanej, jednak na rynku dostępnych jest wiele modeli z kartami dedykowanymi. Najmocniejszą z nich jest Nvidia GeForce GTX 1050Ti z 4 GB pamięci GDDR5. Jej możliwości powinny okazać się wystarczające podczas obsług nie tylko zawansowanych programów graficznych i projektowych, ale również wielu nowych gier. Dzięki niej komputer Dell Inspiron 3670 może zostać wykorzystany na wiele różnych sposobów.
W pozostałych zestawach komputerowych montowane są takie karty graficzne jak Nvidia GeForce GTX 1050, GT 1030 oraz GT 710. Wszystkie z 2 GB pamięci własnej. Podczas zakupu zestawu, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego dysku lub dysków korzysta. Wiele konfiguracji dysponuje wyłącznie urządzeniem talerzowym, jednak dostępne są również modele z dodatkowym dyskiem SSD. Zainstalowanie na nim systemu operacyjnego znacznie przyspieszy jego działanie.
Dell Inspiron 3670 – wygląd
Do czynienia mamy z prostą obudową typu Mini Tower. Utrzymana została w kolorze czarnym, a zastosowany design nie wyróżnia jej specjalnie na tle innych konstrukcji. Warto nadmienić, że wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu nie zajmuje zbyt wiele miejsca przy biurku. Jeśli chodzi o jakość wykonania i spasowanie poszczególnych elementów, nie ma się do czego przyczepić. Obudowa wyróżnia się odpowiednią wytrzymałością i gwarancją utrzymania skutecznej cyrkulacji powietrza.
Ubogo prezentuje się natomiast zestaw złączy – 6 portów USB, po jednym HDMI i VGA, czytnik kart pamięci oraz opcjonalny napęd to znacznie mniej niż ma do zaoferowania wiele innych maszyn z tej samej kategorii.
Dell Inspiron 3670 – cechy
Producent chwali się przede wszystkim przygotowaną konstrukcją, która została wyposażona w specjalne wloty powietrza, mające utrzymać generowane temperatury wewnątrz obudowy na względnie niskim poziomie. Do tego dochodzi również łatwość rozbudowy zestawu.
Wolne wnęki, złącza i sloty umożliwiają zamontowanie dodatkowego dysku twardego (na przykład typu SSD M.2 PCIe), pamięci RAM, a także wymianę innych podzespołów. Wszystko to może przebiegać bez większych trudności. Zainstalowana płyta główna jest kompatybilna z nowoczesnymi urządzeniami, toteż nie powinniśmy mieć problemów podczas upgrade’u sprzętu.
Dell Inspiron 3670 – wydajność
Wykorzystanie procesorów Intela ósmej generacji zapewnia uzyskanie wysokiego poziomu wydajności, który pozwoli na bezproblemową obsługę wielu programów, nie tylko tych podstawowych. Podobnie wygląda sprawa z kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 1050Ti – jej osiągi okażą się wystarczające także podczas uruchamiania nowych gier.
Przed zakupem warto oczywiście przyjrzeć się bliżej wynikom wszelkich testów wydajnościowych. W programie 3DMark 11 Performance GPU karta uzyskała średni wynik na poziomie 9453 punktów, natomiast w 3DMark Cloud Gate Standard Graphics zatrzymał się on na 50939 punktach. Są to więcej niż dobre rezultaty. Sama karta okaże się wystarczają do tego, by możliwa stała się obsługa wielu nowych gier. Nie we wszystkich tytułach będziemy mogli uruchomić wysokie detale graficzne, jednak w większości przypadków możemy liczyć na stabilną, wysoką ilość klatek na sekundę.
Dell Inspiron 3670 – wady i zalety
Po stronie atutów omawianej serii należy zapisać przede wszystkim uniwersalność oferowanych urządzeń. Dzięki zastosowanym podzespołom, komputery te pozwolą na obsługę wielu programów o zróżnicowanym charakterze – mogą być to narzędzia graficzne, specjalistyczne, a także gry.
Pozytywnie trzeba ocenić także wydajność poszczególnych podzespołów. Mowa tu zwłaszcza o procesorach i karcie graficznej Nvidia GeForce GTX 1050Ti. Otwierają nam one spore możliwości, z których możemy skorzystać w każdych warunkach. Co znajdzie się jeszcze po stronie zalet? Przede wszystkim solidna obudowa i szerokie możliwości rozbudowy zestawu. Na minus należy ocenić natomiast dość ubogi zestaw portów i złączy. Szkoda, że nie znalazło się w nim miejsce na dodatkowe elementy.
ZALETY
- Uniwersalny charakter serii
- Wysoka wydajność podzespołów
- Wiele możliwości wykorzystania sprzętu
- Solidna obudowa
- Łatwa rozbudowa zestawu
WADY
- Mało portów i złączy
Dell Inspiron 3670 - podsumowanie, czy warto?
Komputery z przedstawionej wyżej serii zadowolą przede wszystkim osoby poszukujące uniwersalnych maszyn, będących w stanie uporać się nie tylko z programami podstawowymi, ale również profesjonalnymi. Pod tym względem komputery spisują się bardzo dobrze.
Znajdziesz w Morele
Komputery gamingowe - Komputery Dell - Komputery MSI - Komputery HP - Fotele gamingowe
Komentarze (0)